— Proč je pohyb na koloběžce zdravý —

Jízda na koloběžce zásadním způsobem pozitivně ovlivňuje kondici kloubů dolních končetin. Nenáročným způsobem jsou tak tvarovány zadek, bříško, stehna a lýtka. Jízda na koloběžce je také skvělou prevencí proti celulitidě. A navíc... jen málokterá sportovní aktivita dokáže zpevnit zádové svalstvo tak, jako právě jízda na koloběžce. 

Specialista na léčebnou a sportovní rehabilitaci MUDr. Kamil Ramík uvádí poznatky ze svojí odborné praxe: "Koloběh skrývá široké možnosti v podobě aktivního procvičování většiny svalových partií. Jízda na koloběžce je velmi vhodná k posílení a tvarování svalů dolních končetin, pro zpevnění hýžďových a bočních zádových svalů. Navíc ji lze efektivně využít při aktivním snižování nadváhy."

Vídeňský specialista na sportovní ortopedii a chirurgii Dr. Karl-Heinz Kristen uvádí, že po ortopedické stránce splňuje koloběžka nejlepší dynamickou formu tréninku, která zvyšuje celkovou stabilizaci a koordinaci končetin.

Rakouský vědecký pracovník Dr. Josef Wiesauer říká, že koloběžka je ideální rehabilitační pomůckou po operacích a po zraněních kolenních a hleznových kloubů, tedy v okamžiku, kdy "klasické běhání již není možné".

Německý specialista Dr. Wolfang Ries se ve svých vědeckých přednáškách věnuje civilizačním onemocněním, např. zvýšenému krevnímu tlaku, obezitě, cukrovce a jiným a souhrnně lze jeho práci označit jako slovy "jak koloběh pomáhá jedincům zdravým, nemocným i tělesně handicapovaným". 


https://www.kostka-kolobka.eu/cs/info/47-zajedte-si-pro-zdravi-a-krasu-na-kolobezce