Nadpis textu

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium totam rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem.

— Proč je pohyb na koloběžce zdravý —

Jízda na koloběžce zásadním způsobem pozitivně ovlivňuje kondici kloubů dolních končetin. Nenáročným způsobem jsou tak tvarovány zadek, bříško, stehna a lýtka. Jízda na koloběžce je také skvělou prevencí proti celulitidě. A navíc... jen málokterá sportovní aktivita dokáže zpevnit zádové svalstvo tak, jako právě jízda na koloběžce. 

Specialista na léčebnou a sportovní rehabilitaci MUDr. Kamil Ramík uvádí poznatky ze svojí odborné praxe: "Koloběh skrývá široké možnosti v podobě aktivního procvičování většiny svalových partií. Jízda na koloběžce je velmi vhodná k posílení a tvarování svalů dolních končetin, pro zpevnění hýžďových a bočních zádových svalů. Navíc ji lze efektivně využít při aktivním snižování nadváhy."

Vídeňský specialista na sportovní ortopedii a chirurgii Dr. Karl-Heinz Kristen uvádí, že po ortopedické stránce splňuje koloběžka nejlepší dynamickou formu tréninku, která zvyšuje celkovou stabilizaci a koordinaci končetin.

Rakouský vědecký pracovník Dr. Josef Wiesauer říká, že koloběžka je ideální rehabilitační pomůckou po operacích a po zraněních kolenních a hleznových kloubů, tedy v okamžiku, kdy "klasické běhání již není možné".

Německý specialista Dr. Wolfang Ries se ve svých vědeckých přednáškách věnuje civilizačním onemocněním, např. zvýšenému krevnímu tlaku, obezitě, cukrovce a jiným a souhrnně lze jeho práci označit jako slovy "jak koloběh pomáhá jedincům zdravým, nemocným i tělesně handicapovaným". 


https://www.kostka-kolobka.eu/cs/info/47-zajedte-si-pro-zdravi-a-krasu-na-kolobezce