— Pár rad, než si půjčíte paddleboard —

  • Nevíte který paddleboard si vybrat? Nejdříve si musíte ujasnit jakou preferujete na paddleboardu jízdu, zda upřednosňujete jízdu rychlou, zábavnou, zda budete jezdit na vlnách nebo budete na paddleboardu cvičit např. jógu. Pokud se chcete dozvědět víc, tak mrkněte na naše Typy paddleboardů.
  • Naše pádla jsou teleskopická. Nevíte jakou nastavit jejich délku? Obecně platí, že pádlo by mělo vyčnívat 15 - 40 cm nad hlavou. Tato záležitost je však individuální. Záleží na typu jízdy a vašem pohodlí. Abychom na paddleboardu vyvinuli maximální rychlost, musíme na něm stát s mírným pokrčením v kolenou.

— Typy paddleboardů —

  1. Rychlý tvar - je vždycky o něco delší a užší, předek má špičatý, aby měl co nejmenší odpor a má za úkol jezdci umožnit vyvinout maximální rychlost. Je vhodný na delší trasy a pro lidi, kteří chtějí ochutnat rychlost tohoto sportu.
  2. Univerzální tvar - je určen do různých podmínek. Je vždy o něco kratší a širší než rychý paddleboard, k největším přednostem patří hravost a zábavnost. Tento tvar je vhodný absolutně pro každého.
  3. Vlnový tvar - je většinou nejmenší a jeho výtlak nepřesahuje 170 l. Zádě je mírně širší a disponuje třemi flosnami (ploutvemi). Díky tomu krásně zatáčí a snadněji se s ním chytají vlny. Vhodný pro jezdce, kteří již mají nějaké zkušenosti, ale i pro ty, kteří se chtějí učit novým věcem.
  4. Jóga tvar - paddleboard na cvičení. Patří k těm s největším výtlakem a je širší než jakékoliv jiné paddleboardy. Důvod je prostý, na tomto paddleboardu se spíše cvičí než jezdí. Nemá středový úchop k nošení a jeho váha by se měla pohybovat pod 9 kg. Vhodný pro ty, kteří chtějí na paddleboardu třeba posilovat s vlastní vahou těla a zdokonalovat si tak svojí rovnováhu nebo kondici. V 99% si jej kupují ženy.


- Naše paddleboardy -


V naší půjčovně si můžete vyzkoušet tyto paddleboardy. 

Pokud se vám některý zalíbí, můžete si ho rovnou u nás koupit a odvézt nebo vám přivezeme nový.


RRD AirEvo

Velmi stabilní a univerzální paddleboard vhodný absolutně pro každého!  

Značkový paddleboard s dlouho testovaným vyvíjeným tvarem a vrcholovou technologií od značky RRD.  Stejná technologie jako u většiny paddleboardů od RRD - 900GR M2 PVC je po celé délce paddleboardu. To dělá paddleboard opravdu pevným a stabilním. Uprostřed paddleboardu navíc naleznete ještě takzvaný Pad s tloušťkou 4mm, který stabilitu ještě násobí. Paddleboard je tvarovaný do konkávního dna, díky němu drží směr a samolibě nezatáčí. Na špičce paddleboardu je umístěna elastická guma, která slouží k odložení batohu, svačinky, pádla a všeho co vás jen napadne.

Paddleboard lze nafouknout na 18 PSI.

DVSport Arrow 10'2″x34″x5″

Španělský výrobce DVSPORT se vyznačuje nejenom jemným designem, ale především svojí kvalitou a přesností zpracování. Paddleboardy jsou vyrobené z nejpevnějšího Drop Stitch materiálu, který je v současnosti v tomto odvětví dostupný. Lepené spoje jsou pevné, začištěné a bez bublinek. Vzduchový ventil je kvalitní.

Tvar paddleboardu je uzamčený v přesně dané linii. Paddleboardy mají extrémě pohodlný pad. Zatímco většina konkurenčních paddleboardů má nástřik, který se při používání snadno odře, protiskluzový pad stejně jako celý povrch u DVSport paddleboardů kromě loga nemá barevný nástřik, ale je přímo vyrobený z již barevných materiálů, takže si design paddleboardu nepoškodíte ani při dlouhodobém používání!

Arrow^ je nejstabilnější nafukovací paddleboard v řadě DVSport. Vyznačuje se velikou šíří uprostřed, kde se stojí a tím i velkou stabilitou. Kulatá špička umožňuje zajišťuje pohodlnou jízdu též při menších vlnách. Díky super odlehčené konstrukci se paddleboard rychleji rozjídží a ještě snadněji se s ním na vodě i na suchu manipuluje. Velikost 10´2" (310 cm), šíře 34" (85 cm) a výše 5" (12 cm) zajišťuje dostatečný výtlak též pro těžšího jezdce nebo dva nebo více lehčích. Na špičce paddleboardu jsou natahovací popruhy vhodné pro upevnění batohu, svačinky a čehokoliv dalšího.

Na zadní straně ve spodní části paddleboardu jsou umístěny 3 flosny (kormidla) ty slouží k tomu, aby paddleboard jel snadněji rovně a nemuseli jste tak přehazovat pádlo ze strany na stranu při každém pohybu vpřed. Další výhodu neleznete při sjíždění větších řek či menších říček, kde si nejste jisti zda máte pod sebou dostatek vody. Prostřední (největší) flosnu prostě vymontujete a spokojeně si můžete pokračovat v jízdě pouze s dvěma bočníma. Paddleboard díky nim jede stále dostatečně rovně a nemusíte se bát, že s prostřední flosnou někde zavadíte a přijdete o ní.

Konstrukce: (MSL) - "fusion technology" - tato technologie byla především vyrobena za účelem snížení váhy. Jedná se o dvě vrstvy PVC, které jsou nalisovány za tepla (namísto lepení lepidlem). Díky tomuto postupu se ušetří cca 20% váhy paddleboardu. Jedná se o velmi pevnou konstrukci a podélná tuhost je dokonce vyšší než u klasického Double Layer. Paddleboardy vynikají nižší hmotností a snadnou skladností (dobře se rolují) a přitom jsou podobně odolnosti jako běžné dvouvrstvé paddleboardy. Jak naznačuje vývoj trhu, jedná se pravděpodobně o technologii, která bude v budoucnu převažovat. 

RRD AirTourer V3

Nejvyšší řady svých paddleboardů vyrábí unikátní patentovanou technologií, která umožnila paddleboard udělat lehkým, odolným a zároveň pevným jako beton. AirTourer V3 je tvarem podobný jako AirCruiser v3, nicméně je o něco delší a širší. To dodává jezdci ještě větší rychlost a komfortnost. Má za úkol usnadnit jízdu lidem, kteří se chtějí pohybovat po hladině co nejrychleji a nemusí přitom vyvíjet maximální sílu. Je vhodný pro každého, kdo chce rychle a efektivně pádlovat. Velmi lehce klouže po hladké hladině a díky šípovitému tvaru nemá problém prorazit nějakou tu vlnku. AirTourer V3 jako dokonalý mix snadné dostupnosti a vysoké výkonnosti. 

Paddleboardy RRD mají ničím nenahraditelné vlastnosti nízké váhy, kombinované s extrémní pevností a jsou naprostým vrcholem toho, co je možné v současném světě nafukovacích paddleboardů poskytnout.

Konstrukce: uprostřed kolem celého paddleboard vede jako prstenec lehký a extrémně pevný sandvičový pás z dynamových vláken. Ten sám o sobě činí paddleboard o 30% tužším než běžné konvenční paddleboardy. Samozřejmě zde nechybí široká výztuha z 900gr/m2 sublimovaného PVC, kterou naleznete na bocích kolem celého paddleboardu.

Meatfly Sweep 10'

Materiál: High Pressure Drop Stitch 1000D High Quality PVC Univerzální SUP plovák představuje ideálního společníka na divoké výlety na řeku, dovolené u moře i u rybníka. Použitá dvouvrstvá technologie výroby zajišťuje odolnější a velmi spolehlivé provedení nafukovacích paddleboardů. Supersilné, rovnoměrně pevné a stabilní řešení rovné plochy plováku je díky využití inovativního DROP-STITCH materiálu.

ROZMĚRY A PARAMETRY :
Délka 9.6' / 290 cm
Šířka 30.4" / 77.2 cm
Tloušťka 5" / 12 cm
Váha 11 kg
Objem +/-230 litrů
Nosnost až do 110 kg